درباره علیکو

advertisement

وسایل سفر

وسایل کوچیک ولی ضروری برای سفر

قبل از هر سفر همیشه این سوال که چی با خودمون ببریم فکرمون رو درگیر می کنه. دلمون می‌خواد هر چی جلوی چشم و به ذهن‌مون می‌آید بچپونیم تو کیف یا کوله. انگار مقصد بیابون خالیه و هیچ چی اونجا پیدا نمی شه.

چک لیست کیسه دارو و کمک‌های اولیه سفر

اینکه تو سفرکمک های اولیه داشته باشیم و چی بخوایم توش بذاریم بستگی زیادی به شخص و شرایطش داره. لیستی که پایین میبینید چیزایی که رفتم دونه ای از داروخونه گرفتم و توی یه کیسه جدا گذاشتم و بخشی از لوازم سفرمه. هر شخصی اگه بیماری یا ناراحتی خاصی داره باید دارو ملزوماتش رو هم اضافه کنه.

دانستنیهای سفر

 

دنیا اونقدرا هم خطرناک نیست!

نترس و تنهایی سفر کن!
خونواده، جامعه، تنهایی، ترس از ناامنی…چند بار تا حالا پیش اومده که خواستید سفر کنید اما ترسیدید. اگه خیلی عمیق به این مسئله نگاه کنید، متوجه می‌شید که کجای کار می‌لنگه.

۱۱ نوع اقامت ارزون تو سفر

محل اقامت ارزون برای مسافرها تقریبا همه جای دنیا پیدا میشه. فقط کافیه اول اون ذهنیتی که سفر رو (مخصوصا از نوع خارجی) به اقامت تو هتل‌های لوکس، ساحلی، تفریحی (Resort) آل این (All inclusive) و از این قبیل محدود می‌کنه کنار گذاشت.

چطوری تو سفر دوستدار طبیعت باشیم

اگه از هر کسی بپرسیم ترجیج می‌دی دوستدار طبیعت باشی یا دشمن طبیعت، احتمال خیلی زیاد جواب می‌ده دوستدار طبیعت. ولی اکثرا تصوری نداریم چطوری می‌شه کمتر به طبیعت آسیب رسوند و نهایت ایده ما از سازگاری با محیط زیست ریختن آشغال‌هامون تو سطل زباله‌ست. با رعایت نکته‌های زیر می‌تونیم تو سفر دوستدار محیط زیست باشیم. نکته‌هایی که رعایتش تو زندگی روزمره هم توصیه می‌شه و نه تنها برای حفظ طبیعت موثره بلکه اکثرا از نظر اقتصادی به نفع خودمون هم هست.

چطوری گذرنامه بگیریم؟

چند روز پیش می‌خواستم بلیط بازی‌های جام جهانی فوتبال روسیه رو بگیرم که متوجه شده پاسپورتم تا اون موقع اعتبار نداره و باید برم دنبال پاسپورت جدید.

البته خود پاسپورت تا چهار ماه بعد از جام جهانی منقضی نمی‌شه ولی برای ورود به تقریبا همه کشورهای دنیا، پاسپورت باید ۶ ماه بعد از تاریخ خروج از اون کشور هنوز اعتبار داشته باشه.

عکاسی در سفر

چطوری تو سفر عکس‌های بهتری بگیریم؟ (بخش اول)

عکس گرفتن تو سفر مثل جمع کردن یادگاری و سوغاتی های سفره. تنها فرقش اینه که خودمون نقش مستقیم داریم توش و همینه که جالبش میکنه. پس چطوری عکسهایی بگیریم که هم جایی که رفتیم رو نشون بده و هم به ما یه ربطی پیدا کنه