هرمزگان و جزایر

دریا، شرجی و گرما، خرما و… اولین چیزهاییه که بعد از شنیدن هرمزگان و فکر سفر بهش به ذهن‌ میاد. هرمزگان شامل همه این‌ها و خیلی چیزهای بیشتریه؛ که وقتی بهش سفر می‌کنی حتما شگفت زده‌‌ات می‌کنه. هرمزگان محل تلاقی مسالمت آمیز و ترکیب نژادها و فرهنگ‌های متفاوته. این ترکیب موجودیت خاص و منحصر به فردی به وجود آورده که در عین شباهتش به همه اون عناصر تشکیل دهنده‌اش، فقط خودشه. جایی که می‌شه زنی رو دید با لباسی شبیه به لباس بلوچی که غذایی با طعم‌های متاثر از شبه قاره هند برای شوهرش می‌پزه و باهاش بندری (یکی از گویش‌های قدیمی فارسی) صحبت می‌کنه؛ شوهری که لباس عربی پوشیده و در حال نواختن موسیقی‌ای با ریشه آفریقاییه. در عین شباهت‌ها، همه این عناصر مزه‌ی خاص هرمزگان پیدا کرده و به قولی بندری شده. جاذبه هرمزگان فراتر از طبیعت زیبا و جادویی سرزمین و جزایرش، صفا و عشق مردمشه که در طول تاریخ کنار هم زندگی کردن و پذیرای مردمان و فرهنگ‌های مختلفی بودن و در نهایت اونها رو بخشی از خودشون کردن.

مطالب هرمزگان

بندرعباس مسیر دسترسی به همه چیز

بندرعباس مرکز استان هرمزگان، مهمترین و بزرگترین بندر تجاری، ماهیگیری و نظامی ایرانه. اسم این بندر بعد از پیروزی سپاه صفوی- انگلیسی به فرماندهی امام قلی خان اوندیلادزه بر نیروهای پرتغالی- هرمزی و از بین رفتن پادشاهی هرمز،…

read more

راهنمای سفر به جزیره هرمز (هرموز)

هرمز… جزیره جادویی، جزیره رنگارنگ، نگین انگشتر عالم،… اینا فقط چند قلم از توصیف‌هایی‌یِه که از قدیم تا حالا واسه هرموز گفتن و می‌گن. جزیره‌ای که چند سالی هست بین طبیعت گردها، بک پکرها و مسافرها طرفدار پیدا کرده و هر سال مسافرهاش بیشتر از سال قبل می‌شه.

read more