درباره علی‌کو

advertisement

Alikoo travel site logo

 

سلام؛ من علی رضائی هستم. یه عاشق سفر و یاد گرفتن چیزهای تازه. اول از همه می دونم که خیلی‌ها اون بیرون هستن که هم خیلی بیشتر از من سفر کردن و هم علم و آگاهی شون در این مورد از من بیشتره. ولی برای راه اندازی این سایت دو تا دلیل شخصی دارم:

۱- وقتی خودم تازه شروع کرده بودم به سفر این مدلی (سفر مستقل، ارزون ولی باحال)؛ خیلی دنبال تحقیق و جمع کردن اطلاعات بودم، اطلاعات کاربردی و مفید. اما متاسفانه به فارسی این اطلاعات خیلی کم، ناقص، پراکنده، غیر قابل اعتماد و بعضی وقتا غلط بودن. از یک جایی به بعد دیگه حتی شروع به تحقیق به زبون فارسی نمی کردم. همیشه جای خالی یه جمع از افرادی که شخصا به خاطر نیاز خودشون اطلاعات و تجربه هایی کسب کردن و حالا همون ها رو با بقیه به اشتراک می‌ذارن؛ هم خودم و هم دوست و آشنا حس می کردیم و راجع بهش نق می زدیم.

هستن سایتهای نسبتا معروف فارسی که متاسفانه فقط مطالب سایت‌های خارجی رو ترجمه بعضا غلط میکنن و عکس‌ها رو هم از جایی کش می‌رن. البته اخیرا یعنی تو یکی دو سال گذشته چند تا بلاگ سفری خوب فارسی هم اومده که من فقط چند ماه قبل از راه‌اندازی علی­‌کو باهاشون آشنا شدم. سایت‌هاشون خیلی خوب و مفید و جذابه. من لذت بردم و امیدوارم بتونیم با هم یه جمع خوب و پر انرژی و به درد بخور بسازیم.

۲- سایت علی‌کو برای من بخشی از پروسه ی بلند مدت تغییر سبک زندگیمه. برای این پروسه حدود ۲-۳ ساله که زمان گذاشتم، تحقیق کردم، مهارت های جدید یاد گرفتم، دوره گذروندم و ریسک کردم. علی­‌کو بخش عمومی‌تر این پروسه ست.

علی قدیمی و علی الانی

علی قدیمی و علی الانی

 

امیدوارم بتونم مطالب جذاب و در عین حال مفید و کاربردی اینجا بذارم که به درد یکی بخوره. میدونم خیلی‌هاتون استادید. پس لطفا هر جا لازم دیدید منو راهنمایی کنید.

 

چرا علی­‌کو؟

علی­‌کو توی فرهنگ عامه گویش بندری (بندرعباس) یه کاراکتر فانتزی و شیطونه که تو مکالمه­‌های روزمره و شوخی ممکنه به هر کسی اسمش علی باشه گفته بشه. من هم از اونجایی که اسمم علی هست و همینطور  بندری‌ام، با خودم فکر کردم خوبه اسم بلاگ رو بذارم علی‌­کو. از طرف دیگه ایهام داره و میتونه “علی کجاست؟” رو هم تداعی کنه که به موضوع بلاگ می­‌خوره. امیدوارم شما از اسم و محتوای علی­‌کو خوشتون بیاد و براتون مفید باشه. شاد و سالم باشید.