درباره علیکو

من کی هستم

سلام من علی‌اَم. دوستام و خیلی‌های دیگه بهم می‌گن علیکو. اهل بندرعباس‌اَم. علیکو یه کاراکتر فانتزی خیالی‌ـه تو فرهنگ عامه مردم بندرعباس که از قضا کمی هم شیطون‌ـه ولی امکان داره برای خطاب قرار دادن، به هر کسی که اسمش علی باشه هم بگن علیکو. یعنی همه علی‌های بندری مخصوصا تو بچه‌گی چندباری صداشون زدن علیکو. من از اونایی‌اَم که دوست دارم هنوز بهم بگن علیکو.

کوه گنو بندرعباس

کوه گنو بندرعباس

چی‌کار می‌کنم

یه لیست بلند بالا از کارهایی که اصلا ربطی به هم ندارن. بیشتر این کارها یه ربطی به سفر داره یا حداقل تو بستر یه سبک زندگیِ در سفر اتفاق می‌اُفتن.

غیر از مطالبی که به اسم علیکو تو این سایت، اینستاگرام و جاهای دیگه منتشر می‌کنم، برای کارفرماهای دیگه هم تولید محتوا می‌کنم، به فارسی و انگلیسی. انگلیسی هم درس می‌دم. می‌خوام تو تدریس فعال‌تر باشم و چون بیشتر وقت‌ها تو سفرم می‌خوام بیشتر کلاس‌های آنلاین بذارم. دوره TESOL که برای آموزش انگلیسی به غیر انگلیسی زبان‌هاست رو هم گذروندم.

خوردن حشره در بانکوک تایلند

حشره خوردن تو بانکوک تایلند

اینجا چی می‌خوام

اینجا بیشتر از تجربیات خودم می‌گم. چیزهایی که از اتفاقات و آدم‌های مختلف یاد گرفتم و می‌گیرم. در مورد هیچ‌کدوم از موضوعاتی که می‌نویسم ادعای بلد بودن ندارم. مثلا اگه بخش عکاسی در سفر دارم اصلا معنیش این نیست که عکاسم یا ادعای عکاسی بلد بودن دارم. فقط دارم چیزهایی که خودم می‌خونم و تحقیق می‌کنم و شاید یاد می‌گیرم با شما به اشتراک می‌ذارم.

امیدوارم بتونم مطالب جذاب و در عین حال مفید و کاربردی اینجا بذارم که به درد یکی بخوره. میدونم خیلی‌هاتون استادید. پس لطفا هر جا لازم دیدید منو راهنمایی کنید.

غیر از همه اینا علیکو برای من بخشی از پروسه ی بلند مدت تغییر سبک زندگیمه. برای این پروسه سال‌ها زمان گذاشتم، تحقیق کردم، مهارت‌های جدید یاد گرفتم، دوره گذروندم و ریسک کردم. علی­کو بخش عمومی‌تر این پروسه ست.

علی قبلی و علیکو الانی

علی قبلی و علیکو الانی