تایلند

تایلند کشوری با صنعت گردشگری قوی و زیرساخت مناسب که سفر توش هم راحته هم ارزون. صنعت گردشگری تایلند تو سال ۲۰۱۶ با ۳۲ میلیون گردشگر رتبه نهم جهان رو کسب کرد. بر خلاف ذهنیت منفی و دید یک طرفه‌ای که بین جامعه و رسانه‌های ایرانی از این کشور جا افتاده و گفته می‌شه، تایلند بهشت گردشگری دنیاست و برای هر سلیقه و تقاضا چیزی برای عرضه داره. اون مسائلی که جامعه ما بهش حساسه اتفاقا بخش کوچیکی از تایلنده و بیشتر تو دو منطقه پوکت (اونهم فقط پاتونگ) و مخصوصا پاتایا متمرکزه؛ جاهایی که مقصد اکثر تورهای ایرانه! معروفه که می‌گن هر کسی تو دنیا اون چیزهایی رو می‌بینه که درون خودش هست. به این دو منطقه نمی‌شه گفت تایلند و فقط جایی‌ هستن برای توریست‌های دنبال همون مسائل. برای تجربه تایلند واقعی باید رفت شمال فرهنگ و غذاهاشون رو دید و تو انبوه جنگل‌ها گم شد یا تو جزایر کوچیک جنوب از دریا و طبیعت لذت برد. من اینجا سعی می‌کنم تجربه‌های خودم از تایلند رو با شما شریک بشم و از اون بخش کمتر شناخته شده این کشور تو جامعه ایران، بگم.

مطالب تایلند

۱۲ توصیه برای صرفه‌جویی تو سفر به بانکوک

یکی از شاخصه‌های تایلند هزینه پایین سفره. البته اگه براش آماده باشی و تو تله‌های توریستی نیوفتی. با پایین اومئن ارزش ریال ایرانی ضرورت صرفه جویی برای ما مسافرهای ایرانی بیشتر از قبل شده مخصوصا برای بکپکرها.

۱۱ کاری که باید تو بانکوک انجام داد

بانکوک از اون شهرهای زنده و شلوغِ افسانه‌ای‌یه. داستان خیلی از فیلم‌ها تو خیابون‌های پر ازدحام و کوچه‌های تنگ این شهر می‌گذره. شهری جمع اضداد؛ سنت و مدرنیته کنار هم؛ اون غذاهای عجیب و ارزون و توک توک‌هایی که بی‌ملاحظه جولون می‌دن.

راهنمای سفر به بانکوک

بانکوک یکی از مراکز اصلی تجمع کوله گردها. جایی که بکپکرهایی از اقصی نقاط دنیا رو می‌بینی که یا تازه اومدن یا دارن میرن سمت مقصد بعدی‌شون. محلی‌ها علاوه بر بانکوک، بهش می‌گن کرونگ تِپ که به معنی شهر فرشته‌هاست.